До питання про альтернативне паливо

2014-06-04

Питання обов'язкового додавання біоетанолу до бензину в Україні, знаходиться на даний момент у «підвішеному стані». Закон "Про альтернативні палива", який приписує з 2014 року додавати у бензини не менше 5, а з 2016 року - не менше 7% біоетанолу, не запрацював. Подальший законопроект Міністерства енергетики та вугільної промисловості, що ініціював на початку 2014 року відстрочення обов'язкового додавання не менше 5% біоетанолу до бензинів до 2016 року, прийнятий не був, зважаючи на загальний розвиток ситуації в країні.

Не дивлячись на все це, ставити крапку в цьому питанні ще рано. Вже зараз багато мереж АЗС в Україні активно пропонують своїм споживачам альтернативне паливо з додаванням етилового спирту. Таке паливо, відповідно до їх стверджень, дає кінцевим споживачам ряд переваг:

- Зниження вірогідності перегрівання двигуна автомобіля внаслідок нижчої температури горіння суміші;
- Очищення паливної системи;
- Більш висока екологічність у порівнянні з бензином;
- Зменшення утворення нагару на свічках запалення.

Найпривабливішою перевагою для кінцевого споживача, тим не менш, являється ціна на таке паливо. Вона істотно нижча традиційних бензинів. Єдиний мінус - збільшення споживання палива автомобілем, що зводить нанівець перевагу в ціні.

Саме вирішенням проблеми зниження витрати альтернативного палива і зайнялася компанія ТОВ "Мерідіан Індастріел Технолоджіс" в Україні в 2014 році. Для цього з потенційними партнерами було погоджено проведення ряду випробувань присадки "F2-21 eeFuel" у автомобілях, працюючих на альтернативному паливі. За результатами випробувань і отриманої економії пального будуть підписані відповідні висновки і розглянуто питання про застосування "F2-21 eeFuel" при приготуванні альтернативних палив цими виробниками. Основне завдання роботи, що проводиться, - нівелювати збільшення витрати палива автомобілем, що дозволить нашим споживачам отримати ще одно перевагу використання більш екологічних спиртовмісних палив. Позитивні проміжні результати випробувань дозволяють сподіватися на швидке впровадження прогресивних технологій.